فرانسه از بین 3 فیلم برای حضور در اسکار تصمیم می گیرد

به گزارش وبلاگ انجمن ها به نقل از اسکرین دیلی، فرانسه که هنوز فیلم نماینده اش برای حضور در رقابت اسکار 2020 را معرفی نکرده فهرستی متشکل از نام 3 فیلم را به عنوان فینالیست های این بخش منتشر کرد.

فرانسه از بین 3 فیلم برای حضور در اسکار تصمیم می گیرد

بینوایان، پرتره بانو در آتش و پروکسیما سه فیلمی هستند که فرانسه از میان آنها فیلم نماینده خود را برای اسکار بین المللی انتخاب می نماید.

کمیته انتخاب فرانسه که توسط مرکز سینمای ملی این کشور انتخاب می گردد 20 سپتامبر نام فیلم منتخب خود را اعلام می نماید.

برای نخستین بار این کمیته متشکل شده است از متخصصان صنعت سینما در کنار فیلمسازان و روسای موسسات فرهنگی و این امر پس از آن عملی شد که در ماه جولای اعلام شد باید کوشش کرد تا شانس فرانسه در رقابت اسکار بیشتر گردد.

روزالی واردا و ژان برات تهیه کننده، آگاتا والنتنی و موریل سوزی مدیر فروش فیلم، دانیله تمپسون و پییر سالوادوری کارگردان و تیری فرمو مدیر جشنواره فیلم کن همراه با سرژ توبیانا رییس اونی فرانس و آلن ترزیان رییس جوایز سزار فرانسه کمیته منتخب را تشکیل داده اند.

بینوایان درامی از لاج لی که اولین بار در جشنواره فیلم کن در بخش رقابتی حضور یافت و جایزه داوری را برد درامی اجتماعی است که آمازون امتیاز پخش آن را برای آمریکا خریده است.

پرتره بانو در آتش ساخته سلین سیاما درامی قرن هجدهمی درباره زنی نقاش است که باید پرتره بانویی را بکشد که قرار است با فردی ثروتمند در ایتالیا ازدواج کند. این فیلم هم در بخش رقابتی جشنواره کن برای اولین بار دیده شد و جایزه فیلمنامه را برد. نئون و هولو به اتفاق این فیلم را برای آمریکا خریده اند.

پروکسیما ساخته آلیس وینوکو با بازی اوا گرین در نقش زنی است که آماده می گردد تا به ماموریتی فضایی برد و از دختر کم سنش جدا گردد. این فیلم در بخش پلتفورم جشنواره فیلم تورنتو برای نخستین بار دیده و با نقدهای خوب و تقدیر روبرو شد.

برای این که فیلمی بتواند در رقابت اسکار حاضر باشد ضروری است تا 7 روز از یکم اکتبر 2018 تا 30 سپتامبر 2019 در سینماهای فرانسه اکران شده باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فرانسه از بین 3 فیلم برای حضور در اسکار تصمیم می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه از بین 3 فیلم برای حضور در اسکار تصمیم می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید