روباه ایرانی در سه جشنواره جهانی

به گزارش وبلاگ انجمن ها به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم انیمیشن روباه از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی صادق جوادی پس از موفقیت در یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران به سه جشنواره جهانی می رود.

روباه ایرانی در سه جشنواره جهانی

دومین جشنواره بین المللی فنیسیان Phenicien فرانسه که از 23 تا 25 اسفندماه 97 در شهرهای پاریس و لئون برگزار می شود، پذیرای روباه ایرانی در بخش مسابقه بین الملل خواهد بود.

این فیلم انیمیشن یکی از آثار منتخب بخش ویژه بهترین فیلم های کوتاه هجدهمین دوره جشنواره لیسبون نیز است که از 2 تا 11 فروردین 98 در کشور پرتغال برگزار خواهد شد. در این بخش ویژه جشنواره لیسبون که به صورت غیررقابتی برگزار می شود، بهترین فیلم های انیمیشن یک سال اخیر (2018- 2017) جهان از منظر داستان و ارزش های فنی و هنری به نمایش گذاشته می شوند.

روباه در بخش مسابقه بیست و دومین جشنواره فیلم کوهستان سبز که از 2 تا 10 فروردین 98 در ایالت ورمونت آمریکا برگزار می شود هم روی پرده می رود. هدف برپایی این جشنواره، نمایش آثاری با تنوع دیدگاه های فرهنگی و تشویق رسانه ها برای معرفی فرهنگ های مختلف است.

انیمیشن روباه تاکنون در جشنواره های الچه اسپانیا، کارتون کلاب ایتالیا، رجینا کانادا، انیما انیما صربستان، سینه انیما پرتغال، انیمست رومانی، فلوکسوس هلند و آتن یونان به نمایش درآمده و پیروز به دریافت جایزه بهترین انیمیشن کوتاه جشنواره وارنا بلغارستان شده است. این فیلم در آئین اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره پویانمایی تهران که پنجشنبه گذشته 16 اسفندماه در کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان برگزار گشت، نیز برنده 2 جایزه بهترین فیلم (جایزه اول) بخش مسابقه ملی و بهترین آهنگسازی این رویداد شد.

در خلاصه داستان انیمیشن روباه آمده است: روباه جوان و چالاکی هنگام تجربه اولین عشق به دست شکارچی اسیر می شود. شکارچی زنگوله ای بر گردنش آویخته و رهایش می کند. روباه زنگوله بر گردن توانایی زندگی در جنگل، شکار و … را از دست می دهد و تنها راه نجاتش، اهلی شدن و بازگشت نزد شکارچی است…

منبع: خبرگزاری مهر

به "روباه ایرانی در سه جشنواره جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روباه ایرانی در سه جشنواره جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید