عراق، پیگرد داعشی ها در صحرا و دستگیری عاملان انفجار کربلا ، حمله هواپیمای ناشناس به حشد شعبی

به گزارش وبلاگ انجمن ها، عملیات امنیتی برای پیگرد داعشی ها در صحرا، دستگیری عاملان انفجار کربلا و حمله یک هواپیمای ناشناس به یک پادگان متعلق به حشد شعبی در استان الانبار از جمله خبرهای مربوط به عراق است.

عراق، پیگرد داعشی ها در صحرا و دستگیری عاملان انفجار کربلا ، حمله هواپیمای ناشناس به حشد شعبی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، وزارت کشور عراق از دستگیری اعضای هسته تروریستی اطلاع داد که عملیات تروریستی روز آدینه در یکی از ورودی های کربلای معلی را با انفجار بمب در یک خودروی مسافربری انجام داده بودند.

بر اساس گزارش شبکه السومریه، سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر اداره مبارزه با جرایم سازمان یافته گفت دستگاه های امنیتی اقدامات متمایزی را انجام دادند که به دستگیری اعضای هسته ای منجر شد که برای عملیات انفجاری اخیر در ورودی کربلا برنامه ریزی نموده بودند.

معن همچنین از دستگیری اعضای یک باند آدم ربایی در استان بابل اطلاع داد. این باند پنج نفری از جمله یک زن به ربودن بچه ها عراقی دست می زدند. در انفجار تروریستی روز آدینه در یکی از ورودی های کربلای معلی، 12 نفر شهید و پنج نفر دیگر زخمی شده بودند.

حمله هوایی ناشناس به پادگان حشد شعبی در غرب الانبار

منابع عراقی از حمله هوایی ناشناس به پادگان حشد شعبی در غرب الانبار اطلاع دادند. شبکه السومریه به نقل از منبعی که مطلع خوانده است، گزارش داد پادگان حشد شعبی در غرب الانبار هدف حمله هوایی ناشناس قرار گرفته است. این منبع گفته است یک هواپیمای ناشناس، اطراف پادگان المرصنات تابع بخش عملیاتی الانبار حشد شعبی را هدف قرار داده است.

این منبع اضافه نمود حمله این هواپیمای ناشناس، یک روز پس از انتها مرحله پنجم عملیات اراده پیروزی اجرا شده است که از پادگان المرصنات به عنوان مقری برای این عملیات استفاده می شد. این منبع گفت این حمله هوایی هیچ تلفاتی نداشته است.

عملیات امنیتی برای پیگرد داعشی ها در صحرا

خبر دیگر اینکه عملیات امنیتی برای پیگرد تروریست های داعشی در مناطق بین صحرای الانبار و صلاح الدین شروع شده است.

العبیدی از فرماندهان حشد شعبی در استان الانبار عراق امروز خبر شروع عملیات امنیتی برای پیگرد هسته های داعشی بین صحرای الانبار و صلاح الدین را خاطرنشان کرد.

وی گفت فرماندهی عملیات الجزیره با پشتیبانی حشد عشایری و با حمایت هواپیماهای ارتش عملیات امنیتی برای پیگرد داعشی ها در مناطق صحرایی بین الانبار و صلاح الدین را شروع نموده است.

وی اضافه نمود این عملیات امنیتی در پی اطلاعاتی شروع شده است که بر وجود هسته های داعش در مناطق مورد هدف تأکید می نماید.

خبر دیگر اینکه کاظم الصیادی از نمایندگان مجلس عراق مدعی شده است در معرض کوشش برای ترور در مرکز بغداد قرار گرفته است.

الصیادی در گفت وگو با شبکه السومریه ادعا کرد که یک گروه مسلح، وی را به قتل تهدید نموده است، چرا که کوشش نموده است به همراه یک یگان نظامی، زمینی در نزدیکی دانشگاه بغداد را که در معرض تخریب قرار داشته، افشا کند. وی مدعی شده است که درگیری ممکن است در این منطقه رخ دهد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، پیگرد داعشی ها در صحرا و دستگیری عاملان انفجار کربلا ، حمله هواپیمای ناشناس به حشد شعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، پیگرد داعشی ها در صحرا و دستگیری عاملان انفجار کربلا ، حمله هواپیمای ناشناس به حشد شعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید