طوفان ووشوکاران ایران در شب پایانی با کسب 9 طلا، ایران قهرمان دنیا شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، ووشوکاران تیم ملی جوانان ایران در شب پایانی مسابقات قهرمانی دنیا 2018 برزیل، با کسب 9 مدال طلا به عنوان قهرمانی دنیا رسیدند.

طوفان ووشوکاران ایران در شب پایانی با کسب 9 طلا، ایران قهرمان دنیا شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، هفتمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان دنیا که از روز پنجشنبه با حضور 400 ووشوکار از 45 کشور به میزبانی برزیل و در شهر برازیلیا شروع به کار نموده بود، بامداد امروز دوشنبه به اتمام رسید. تیم ملی ووشوی جوانان ایران نیز در این رقابتها حضور داشت که با کسب 11 مدال طلا، 8 نقره و 7 برنز برای نخستین بار در مجموع دو بخش ساندا و تالو به سکوی قهرمانی دنیا تکیه زد.

در روز پایانی این رقابت ها، 9 سانداکار ایران که به ملاقات پایانی اوزان مختلف بخش دختران و پسران رسیده بودند، همگی با غلبه بر حریفان خود به مدال طلا رسیدند. به این تیم جوانان ایران در شب تاریخی خود، علاوه بر رسیدن به عنوان قهرمانی در بخش ساندا، برای نخستین بار در مجموع دو بخش تالو و ساندا نیز با کسب 26 مدال رنگارنگ عنوان قهرمانی دنیا را به خود اختصاص داد.

به این ترتیب برای نخستین بار است که تیمی به غیر از چین در مجموع دو بخش ساندا و تالو به عنوان نخست رقابت های دنیای دست می یابد.

همچنین تیم هنگ کنگ با کسب 10 مدال طلا، 4 نقره و 8 برنز به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و آمریکا با 8 مدال طلا، 4 نقره و 3 برنز سوم شد. تیم های مالزی و چین نیز در رتبه های چهارم و پنجم نهاده شدند.

نتایج امشب 9 سانداکار ایران در مبارزان پایانی اوزان خود:

در ملاقات پایانی وزن 48 کیلوگرم دختران، آیدا حیدری در 2 راند متوالی برابر ساویتا رقیب قدرتمند هندی به رجحان دست یافت و طلایی شد.

در مبارزه نهایی وزن 60 کیلوگرم ساندای دختران، کیمیا شوشتری برابر نورا سلیمان از مصر نهاده شد و با ارائه مبارزه ای حساب شده و زیبا در 2 راند متوالی به پیروزی رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت.

همچنین در مبارزه نهایی وزن 52 کیلوگرم ساندای نوجوانان محمدمهدی رضایی برای کسب مدال طلا با بینتانگ رینورا از اندونزی روبرو شد و با غلبه بر این حریف به مدال طلا دست یافت و قهرمان دنیا شد.

در مبارزه نهایی وزن 56 کیلوگرم ساندای نوجوانان ابراهیم اصلانی برای کسب مدال طلا با محمد سالم از هند رقابت کرد و در مبارزه ای که سه راند به طول انجامید پیروز شد و به مدال طلا رسید.

در مبارزه نهایی وزن 56 کیلوگرم ساندای پسران شجاع پناهی مقابل عبدالرحمن حسن از مصر در مبارزه ای سه رانده به رجحان دست یافت و قهرمان دنیا شد.

در فینال وزن 60 کیلوگرم پسران، محمد فرهادی توانست با اقتدار چونگ ترونگ از ویتنام را مغلوب کند و طلای قهرمانی دنیا را به دست آورد.

در مبارزه پایانی وزن 65 کیلوگرم حمید کیانیان با گاما مورنو از برزیل که از حمایت گسترده طرفداران سود می برد روبرو شد و در 2 راند متوالی با ارائه مبارزه ای شجاعانه و استفاده از فنون مختلف به پیروزی رسید و طلایی شد.

در مبارزه پایانی وزن 70 کیلوگرم محمد حاجی زاده با جائه کوک لی از کره جنوبی رو در رو شد و این حریف را با اقتدار از پیش روی برداشت تا نام وی نیز در میان طلایی های تیم ایران ثبت گردد.

در مبارزه پایانی وزن وزن 80 کیلوگرم حسن لطفی با محمد از اردن روبرو شد و در همان راند نخست کار را یکسره کرد و به مدال طلا رسید.

اسامی مدال آوران ایران در مسابقات ووشوی قهرمانی جوانان دنیا 2018 برزیل به قرار زیر است:

مدال های طلا

1) سیده سوگند گلشنی

2) سیدمحمد حسینی

3) آیدا حیدری

4) کیمیا شوشتری

5) محمدمهدی رضایی

6) ابراهیم اصلانی

7) شجاع پناهی

8) محمد فرهادی

9) حمید کیانیان

10) محمد حاجی زاده

11) حسن لطفی

مدال های نقره

1) مهدی خانی 2 نقره

2) نازنین بازدار

3) مینا پناهی

4) فاطمه جزینی

5) محمدعلی مجیری

6) تیم دوئلین دختران با ترکیب سیده سوگند گلشنی و مینا پناهی

7 تیم دوئلین پسران با ترکیب سیدمحمد حسینی و محمدعلی مجیری

مدال های برنز

1) محمدعلی مجیری 2 برنز

2) نازنین بازدار

3) مهدی خانی

4) مینا پناهی

5) زهرا بت شکن

6) یاسین شهرکی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طوفان ووشوکاران ایران در شب پایانی با کسب 9 طلا، ایران قهرمان دنیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طوفان ووشوکاران ایران در شب پایانی با کسب 9 طلا، ایران قهرمان دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید