حمل و نقل رایگان دانش آموزان معلول در پایتخت

به گزارش وبلاگ انجمن ها، عضو شورای شهر تهران گفت: حمل و نقل دانش آموزان معلول در پایتخت رایگان انجام می شود.

حمل و نقل رایگان دانش آموزان معلول در پایتخت

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ انجمن ها، محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در کشور اظهارداشت: بدون تخصیص اعتبارات قانونی از سوی دولت در این زمینه به طور قطع با مشکل روبرو خواهیم شد بنابراین توجه به این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: حل معضل ترافیک و آلودگی هوا دو اولویت اصلی مردم شهر تهران است و مدیریت شهری در دوره پنجم نیز این دو موضوع را در اولویت خود قرار داده و همانطور که مشاهده شد در زمان بازگشایی مدارس با هماهنگی دستگاه های مسئول و ذیربط به ویژه پلیس و به کار گیری ظرفیت حداکثری ناوگان حمل و نقل عمومی شاهد ترافیک روانی در پایتخت بودیم.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد:، اما باید این نکته را در نظر داشت که شهرداری تمامی توان خود را به کار گرفته و بیش از این با امکانات محدودی که در اختیار است نمی توان سرویس دهی کرد لذا دولت باید هر چه سریع تر در عمل به مصوبات قانونی مجلس و تخصیص اعتبارات مورد نیاز مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل عمومی اقدام کند.

علیخانی در ادامه از دیگر اقدامات مدیریت شهری در بحث بازگشایی مدارس سخن گفت و افزود: ساماندهی سرویس مدارس و ایمن سازی آن یکی از موارد مهمی بود که در زمان بازگشایی مدارس محقق شد.

علیخانی گفت: با همکاری سازمان تاکسیرانی (به کنندگی از شهرداری تهران)، وزارت کشور و وزارت آموزش و پرورش خوشبختانه سرویس مدارس قانونمند و ضابطه مند شدند و شرایط ایمنی بر این خودرو ها حاکم شد. همه خودور های سرویس مدارس ملزم شدند در سامانه ثبت نام کنند و بارکد بگیرند و از این طریق والدین می توانند از هویت راننده خودرو و صلاحیت وی آگاه باشند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا ادامه داد: رایگان بودن حمل و نقل عمومی برای دانش آموزان و دانشجویان اقدام دیگری بود که در زمان بازگشایی مدارس رخ داد و برای تشویق این قشر به استفاده از حمل و نقل عمومی، تخفیف 50 درصدی برای استفاده از حمل و نقل عمومی (مترو و اتوبوس) در طول ایام سال در نظر گرفته شده است.

علیخانی گفت: اقدام دیگر ما تخصیص اعتبار 14 میلیارد تومانی به سازمان تاکسیرانی و 8 میلیارد تومانی به سازمان اتوبوسرانی برای جابجایی رایگان دانش آموزان استثنایی و دانش آموزان ویلچری بود که این مهم نیز محقق شد.

علیخانی شرح داد: در تهران حدود 800 دانش آموز ویلچری داریم که با اعتبار اختصاص داده شده به سازمان اتوبوسرانی حمل و نقل این دانش آموزان رایگان انجام می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حمل و نقل رایگان دانش آموزان معلول در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل و نقل رایگان دانش آموزان معلول در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید