جورج اُرول در شوکران جدید

به گزارش وبلاگ انجمن ها، شماره 57 فصلنامه ادبی شوکران ویژه نامه جورج اُرول منتشر شد.

جورج اُرول در شوکران جدید

به گزارش وبلاگ انجمن ها، به شما نگاه می کنم عنوان سرمقاله این فصلنامه ادبی است که توسط پونه ندائی نوشته شده است.

بخش مقاله این شماره هم با این مطالب همراه است: نویافته های زندگی نخستین بانوی سردبیر و ناشر مطبوعاتی در ایران نوشته سیدفرید قاسمی که درباره عفت سیاح سپانلو است، و بازخوانی سطرهایی از نشریه دانش به همراه اعلان ها(یادداشت ها و اعلان های نخستین نشریه زنان در ایران).

همچنین جرج اُرول؛ نویسنده ای حقیقت طلب نوشته مرتضی هاشمی پور، زمان بسته شدن باغ های غرب فرارسیده نوشته آرتور کوستلر با ترجمه رضا امینی، هرکه دو پا دارد دشمن است نوشته گراهام گرین با ترجمه عبدالرسول شاکری (درباره مزرعه حیوانات)، آیا با نفهیدن عاقل می مانند از هربرت رید با ترجمه پویا هیبت اللهی (درباره 1984)، نویسندگان و لویاتان نوشته جرج ارول با ترجمه مسعود فرهمندفر، نقد فیلم دیکتاتور بزرگ نوشته جرج ارول با ترجمه کاظم فیروزمند و سالشمار جرج ارول مطالب ویژه نامه فصلنامه شوکران هستند.

در بخش گزارش این شماره نیز این مطالب درج شده است: از هر دو دنیا آزادم (نگاهی به زندگینامه بانوی سفرهای بی خاتمه) نوشته گیزلا وارگا سینایی و جایزه ای برای کارگردان کره ای.

شماره 57 فصلنامه ادبی شوکران با صاحب امتیازی، مدیرمسئولی و سردبیری پونه ندائی در 48 صفحه با قیمت 17 هزار تومان منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جورج اُرول در شوکران جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جورج اُرول در شوکران جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید