جزییات برگزاری کنکور ارشد 1401 اعلام شد ، از زمان توزیع کارت آزمون تا شرایط لغو قبولی

به گزارش وبلاگ انجمن ها، رییس سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 را تشریح کرد.

جزییات برگزاری کنکور ارشد 1401 اعلام شد ، از زمان توزیع کارت آزمون تا شرایط لغو قبولی

به گزار گروه دانشگاه وبلاگ انجمن ها به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور؛ عبدالرسول پورعباس رییس سازمان سنجش با اشاره به رقابت بیش از 647 هزار داوطلب در 137 کد رشته امتحانی در آزمون کارشناسی ارشد سال 1401، گفت: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در روز های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 28، 29 و 30 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: تدابیر لازم برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی در 186 شهرستان و 386 حوزه اصلی اندیشیده شده است.

معاون وزیر علوم با بیان اینکه در مجموع 647 هزار و 209 داوطلب (با احتساب علاقه مندی به شرکت در مجموعه امتحانی دوم) متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته امسال هستند، گفت: از این تعداد 339 هزار و 906 نفر داوطلب زن و 307 هزار و 303 داوطلب مرد هستند.

پورعباس گفت: متقاضیان لازم است از روز دوشنبه تا سه شنبه 26 و 27 اردیبهشت ماه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به چاپ کارت ورود به جلسه آزمون و ویرایش اطلاعات ثبت نامی (در صورت لزوم) اقدام کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه 20 درصد معدل مقطع کارشناسی به صورت تراز در نمره کل داوطلب اعمال می شود و میانگین معدل مقطع کارشناسی ناپیوسته و معدل مقطع کاردانی به صورت تراز شده اعمال خواهد شد، لازم است داوطلبان دقت کنند در صورتی که مغایرتی در معدل درج شده بر روی کارت ورود به جلسه مشاهده کردند بلافاصله در سایت سازمان سنجش اقدام به ویرایش معدل کنند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان لازم است برای کسب اطلاعات لازم در خصوص نحوه چاپ و ویرایش اطلاعات به اطلاعیه اعلام تاریخ چاپ کارت ورود به جلسه، محل رفع نقص آن و شهر محل برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 که متعاقباً از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر می شود، مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جزییات برگزاری کنکور ارشد 1401 اعلام شد ، از زمان توزیع کارت آزمون تا شرایط لغو قبولی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات برگزاری کنکور ارشد 1401 اعلام شد ، از زمان توزیع کارت آزمون تا شرایط لغو قبولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید