جزئیات تازه از اختلاف پرسپولیس و کارگزار، درآمد تا سرانجام بهار صفر!

به گزارش وبلاگ انجمن ها، پیش از اینکه باشگاه پرسپولیس نامه فسخ قرارداد را به کارگزار خود ارسال کند، مسئولان این شرکت رسما به پرسپولیسی ها اعلام کرده بودند تا خاتمه بهار، درآمدی در کار نخواهد بود.

جزئیات تازه از اختلاف پرسپولیس و کارگزار، درآمد تا سرانجام بهار صفر!

به گزارش وبلاگ انجمن ها، سه شنبه هفته گذشته باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه ای رسمی به شرکت داده آتیه پرداز، رسما خواست تا قرارداد طرفین فسخ شود. این شرکت که با امضای محمد حسن انصاری فرد به عنوان کارگزار پرسپولیس، همکاری خود را با این باشگاه آغاز کرده بود، با گذشت شش ماه نتوانست انتظارات را برآورده کند تا اینکه در نهایت طاقت مدیران پرسپولیس به سر آمد و تصمیم به فسخ قرارداد گرفتند.

از قرار معلوم چند روز پیش از ارسال نامه فسخ از سوی باشگاه پرسپولیس، رئیس هیأت مدیره و همین طور مسئول پروژه شرکت داده آتیه پرداز، جلسه ای با مدیران باشگاه پرسپولیس برگزار می کنند تا درباره راه های درآمدزایی بحث و تبادل نظر شود. در این جلسه مسئولان شرکت کارگزار رسما اعلام می کنند تا پایان بهار، هیچ درآمدی در برای پرسپولیس نخواهد بود و با توجه به پرداخت 15میلیارد و 500میلیونی که داشته اند، پرسپولیس عملا به این شرکت بدهکار است. آنها حتی در این جلسه عنوان می کنند، پرداخت این پول در قرارداد نبوده و اگر می دانستند پرسپولیس قرار نیست این پول را برگرداند، هرگز آن را پرداخت نمی کردند.

از نکات دیگر اختلاف طرفین، مباحث پیرامون فضای رسانه ای باشگاه است. در قرارداد ذکر شدهاست باید اداره تمام فضای رسانه ای باشگاه اعم از صفحه رسمی اینستاگرام و توییتر، کانال و سایت رسمی در اختیار کارگزار باشد. به عبارت دیگر مسئولان روابط عمومی و رسانه باشگاه هیچ اختیاری در اداره این فضاها ندارند. شرکت کارگزار هم با استناد به همین بند، دامنه سایت رسمی باشگاه را به نام خود تغییر داده و اداره صفحه رسمی اینستاگرام و توییتر باشگاه را نیز از اختیار عوامل رسانه ای باشگاه خارج کرده است.

در همین رابطه پرسپولیس طی دو نامه رسمی خواسته بود تا پسورد اینستاگرام و توییتر باشگاه را در اختیار داشته باشد اما کارگزار پاسخ داده که بر اساس قرارداد نه تنها اداره این دو فضا را به پرسپولیس نمی دهد، بلکه باید اداره کانال را هم به طور کامل در اختیار بگیرد.

نکته دیگر اختلاف طرفین بحث جذب اسپانسر است. در قراداد آمده است که پرسپولیس عملا حق مذاکره برای جذب اسپانسر را ندارد و حتی اگر شرکتی برای اسپانسری به پرسپولیس پیشنهادی بدهد، باشگاه باید آن شرکت را به کارگزار معرفی کند تا قرارداد با کارگزار به امضا برسد و پس از کسر درصدی، درآمد اسپانسری به پرسپولیس برسد. همین بند باعث شده در عمل دست مدیران پرسپولیس برای درآمدزایی بسته شود تا پرسپولیس فقط چشم به جیب کارگزار داشته باشد.

طبق اسناد رسمی باشگاه پرسپولیس، طی شش ماه فعالیت شرکت داده آتیه پرداز، این شرکت از قرارداد اسپانسری یک تولید کننده قهوه، 2میلیارد تومان و از قرارداد فروش پیراهن در صداوسیما، 700میلیون تومان به عنوان درآمد به پرسپولیس پرداخت کرده و در دوره محمد حسن انصاری فرد، طی دو مرحله در مجموع 15میلیارد و 500میلیون تومان هم به عنوان قرض به پرسپولیس داده که بابت این پول چک ضمانت اخذ شده است. به عبارت ساده کارگزار در شش ماه که برند باشگاه پرسپولیس، فضاهای تبلیغاتی و تمام فضاهای رسانه ای (سایت رسمی، صفحه رسمی توییتر و اینستاگرام) در اختیار داشته، فقط 2میلیارد و 700میلیون برای پرسپولیس درآمدزایی کرده و حالا مدعی طلب 15میلیارد و 500میلیونی شده است.

باشگاه پرسپولیس با یک بحران بزرگ مالی روبه رو است. این باشگاه باید به زودی 2میلیون و 50هزار یورو بابت احکام قطعی فیفا پرداخت کند و در ادامه هم فکری به حال مطالبات بازیکنان کند. با این حال باید دید مدیران پرسپولیس در روزهای آینده چه برنامه ای برای جذب منابع مالی دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جزئیات تازه از اختلاف پرسپولیس و کارگزار، درآمد تا سرانجام بهار صفر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از اختلاف پرسپولیس و کارگزار، درآمد تا سرانجام بهار صفر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید