تظاهرات زنان فرانسوی در اعتراض به خشونت خانگی ، عذرخواهی و حمایت مکرون از زنان

به گزارش وبلاگ انجمن ها، خبرنگاران آنلاین:صدها تن از زنان فرانسه در اعتراض به خشونت خانگی علیه زنان در مرکز پاریس تظاهرات کردند.

تظاهرات زنان فرانسوی در اعتراض به خشونت خانگی ، عذرخواهی و حمایت مکرون از زنان

به گزارش رویترز، صدها زن فرانسوی شنبه 27 مهر در مرکز پاریس در تظاهراتی در اعتراض به خشونت خانگی و کشته شدن زنان به دست شوهرانشان، در حالی که نام زنان مقتول را به دست گرفته بودند، با دراز کشیدن روی زمین، تظاهر به مردن کردند.

گفته می شود که از ابتدای سال 2019 تاکنون بیش از 120 زن در نتیجه مستقیم خشونت خانگی کشته شده اند.

خشونت علیه زنان در فرانسه مساله جدیدی نیست و همواره از سوی کمیسیون حقوق بشر نقدهای شدیدی براین مساله وجود داشته و حکومت ها متاثر از این مساله بوده اند.

امانوئل مکرون با انتشار اسامی این زنان در صفحه فیس بوک خود نوشت: خانم ها من از شما عذر می خواهم. جمهوری فرانسه نتوانست به خوبی از شما محافظت کند.

او اضافه نمود: اسامی شما آشناست؛ شما دوستان ما، مادران ما، خواهران ما، دختران ما هستید. از خشونتی که جان شما را گرفت، بیزار هستیم و علیه آن به پا می خیزیم. جمهوری فرانسه وظیفه دارد از همه زنانی که امروز جانشان در خطر است، محافظت کند.

مکرون با اعلام آدرس سایت وزارت کشور فرانسه و همچنین یک شماره تلفن برای اعلام خشونت های خانوادگی ادامه داد: راهکار ها وجود دارد؛ باید آنها را معرفی کرد و از آنها بدون تردید بهره برد. اگر شما قربانی خشونت هستید، اگر می دانید که یکی از نزدیکان شما قربان خشونت است، چشم نپوشید و صدایتان را بلند کنید.

یکی از دلایل پیروزی مکرون در انتخابات ریاست جمهوری، وعده انتها دادن به خشونت علیه زنان است اما با رشد شدید خشونت های مرگبار علیه زنان، فعالان حقوق زنان خواستار دخالت دولت و انتها دادن به آنچه که قتل عام خواندند، شدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تظاهرات زنان فرانسوی در اعتراض به خشونت خانگی ، عذرخواهی و حمایت مکرون از زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات زنان فرانسوی در اعتراض به خشونت خانگی ، عذرخواهی و حمایت مکرون از زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید