بازداشت مقامات جدید در عربستان

به گزارش وبلاگ انجمن ها، مقامات جدیدی در عربستان به بهانه مشارکت در فساد برای انجام تحقیقات دستگیر و بازداشت شدند.

بازداشت مقامات جدید در عربستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) روز شنبه به نقل از یک منبع مسئول در هیات نظارت و مبارزه با فساد اداری این کشور اضافه کرد که این هیات در دوره گذشته به 227 پرونده جنایی 374 شهروند و افراد مقیم این کشور که دستگیر و تحقیقات از آن ها اجرا شده بود، رسیدگی کرده و این پرونده ها را برای صدور حکم به دادگاه صالح ارجاع داده است.

وی مشارکت مسئولان شهرداری های وابسته به استانداری ریاض را از مهمترین و برجسته ترین این پرونده ها اعلام نمود و گفت که یکی از این افراد کننده امور شهرداری ها و دیگری مدیر امور تدارکات و قرارداد ها در این سازمان است.

این منبع با اشاره به اینکه از خانه های این افراد بازرسی شده است، اضافه کرد: در بازرسی از خانه های آن ها علاوه بر شمش های طلا و سلاح بیش از 45 میلیون ریال نیز کشف شد.

وی اضافه کرد: متهمان به رشوه خواری، جعل و سو استفاده از مناصب شغلی خود اعتراف کردند.

خبرگزاری واس با اشاره به اینکه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در نامه ای به مازن الکهموس رئیس هیات نظارت و مبارزه با فساد این کشور از تلاش های این هیات در مبارزه با فساد در عربستان تقدیر کرده است.

گروهی از مقامات، شاهزاده ها و کارمندان دولتی در عربستان از چند ماه گذشته به بهانه مشارکت در فساد دستگیر شده اند.

در همین ارتباط، سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی 13 آبان ماه 96 دستور تشکیل سازمان مبارزه با فساد به ریاست پسرش محمد را صادر کرد و بدنبال آن بود که ده ها نفر از شاهزادگان و مسئولان فعلی و پیشین سعودی بازداشت شدند.

به دنبال این بازداشتها، بن سلمان ولیعهد سعودی توانست بیش از 106 میلیارد دلار پول نقد، اجناس قیمتی و اموال گران قیمت دیگر را در قبال آزادی برخی از شاهزادگان، از آنان دریافت کند.

نوامبر 2017 (آبان 96) حدود 381 نفر در عربستان به اتهام فساد اقتصادی و اختلاس بازداشت و بیشتر آن ها در هتل ریتزکارلتون در ریاض زندانی شدند. در حال حاضر از این عده هنوز چند نفر در بازداشت به سر می برند.

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با دفاع از موج بازداشت مسئولان کنونی و پیشین عربستان و آنچه مبارزه با فساد خوانده است، مدعی شد که وی تلاش می کند با این کار، اقتصاد کشورش را اصلاح کند.

این درحالی است که سازمان های حقوق بشری، اقدام عربستان برای بازداشت کسانی که از آن ها به عنوان مفسد اقتصادی یاد می کند، مخالفان ولیعهد سعودی برای جانشینی پدر دانسته اند، تا اقدامی که رسانه های عربستانی از آن به عنوان پرونده مبارزه با فساد تعبیر می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بازداشت مقامات جدید در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت مقامات جدید در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید