انتقال باز آلدرین از قطب جنوب به بیمارستان

به گزارش وبلاگ انجمن ها، دومین مردی که در سال 1969 به ماه قدم گذاشته بود، اکنون در بیمارستانی در نیوزلند بستری شده است.

انتقال باز آلدرین از قطب جنوب به بیمارستان

به گزارش وبلاگ انجمن ها به نقل از سی.ان.ان، باز آلدرین 86 ساله که در سفری سیاحتی به قطب جنوب با مشکلاتی روبرو شده بود، بلافاصله به بیمارستانی در کریس چرچ نیوزلند منتقل شد.

به گفته بنیاد علوم آمریکا، اگرچه در ریه های آلدرین آب وجود دارد، اما به خوبی به آنتی بیوتیک واکنش نشان داده و بصورت شبانه روزی تحت نظارت است. همچنین حال عمومی این فضانورد حرفه ای خوب عنوان شده است.

آلدرین در یک گروه گردشگری برای بازدید از ایستگاه قطبی آموندسن-اسکات در قطب جنوب در حال سیاحت بود که قرار بود تا 12 دسامبر ­(22 آبان) ادامه یابد. اما به تشخیص پزشکان توسط هواپیمای LC-130s که به اسکی برای فرود در قطب مجهز است، به نیوزلند فرستاده شد.

به گفته پزشکان، بسیاری از بازدیدنمایندگان از ایستگاه آموندسن-اسکات در قطب جنوب با تغییر ناگهانی ارتفاع مشکل پیدا می نمایند و بسته به دما و فشار جوی ممکن است فشار مشابه 3.3 کیلومتر بالای سطح دریا را حس کرد که کاهش چشمگیری در سطح اکسیژن را باعث می گردد. از جمله بیماری می توان به کوه گرفتگی حاد یا اِدِم ریوی ناشی از ارتفاع بالا (HAPE) اشاره نمود که در بعضی موارد به انتقال سریع بیمار به ایستگاه مک موردو در نقاط شمالی تر منجر می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقال باز آلدرین از قطب جنوب به بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال باز آلدرین از قطب جنوب به بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید