الزام ثبت املاک سرپرست خانوار از 19 فروردین

به گزارش وبلاگ انجمن ها، وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت؛ سرپرستان خانوار از 19 فروردین 1400 به مدت 2 ماه فرصت دارند تا املاک خود را در سامانه ثبت نمایند.

الزام ثبت املاک سرپرست خانوار از 19 فروردین

به گزارش خبرگزاری وبلاگ انجمن ها ، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، از الزام ثبت املاک تحت تملک سرپرستان خانوار در سامانه ملی املاک و اسکان، از 19 فروردین اطلاع داد.

آقای محمود محمودزاده گفت: در راستای اجرای ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب 5 آذر 99 مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد همه مالکان و سرپرستان خانوار، املاک تحت تملک و محل اقامت خانوار خود را از 19 فروردین 1400 با مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی http://amlak.mrud.ir ثبت نمایند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه اضافه کرد: مهلت قانونی تعین شده برای انجام خوداظهاری از زمان آغاز، 2 ماه است.

در ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم آمده است: واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور (موضوع تبصره7 ماده 169مکرر این قانون) به عنوان واحد خالی شناسایی می شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیات معادل مالیات بر اجاره به توضیح زیر خواهند شد.

سال دوم، معادل یک دوم مالیات متعلقه؛ سال سوم، معادل مالیات متعلقه و سال چهارم به بعد، معادل یک و نیم (1.5) برابر مالیات متعلقه خواهد بود.

به موجب بند 12 ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیات های مستقیم مصوب 31 تیرماه سال 1394، ماده (54 مکرر) به قانون الحاق شد.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "الزام ثبت املاک سرپرست خانوار از 19 فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام ثبت املاک سرپرست خانوار از 19 فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید