آشنایی با نکات مهم در چیدمان دکوراسیون فضاهای کوچک

به گزارش وبلاگ انجمن ها، همانطور که در مطالب پیشین گفتیم، برای داشتن یک خانه دلباز، متراژ خانه مهم نیست این مهم است که چقدر در انتخاب و چیدمان وسایلتان دقیق و درست رفتار کنید. در این مطلب با تعدادی از نکات مهم در چیدمان دکوراسیون خانه ها و فضاهای کوچک آشنا می شویم که توجه به آنها می تواند به میزان زیادی جلوی ایجاد خطاهای عظیم و کوچک در انتخاب و چینش وسایل را بگیرد. حتما می دانید که بسیاری از واحد های آپارتمانی کوچک در ایران از معماری داخلی مناسبی برخوردار نیستند اما چیزی که قضیه را بغرنج تر می نماید انتخاب نادرست اسباب و لوازم و خطاهای عظیم در چیدمان آنها توسط مالکین خانه است.

آشنایی با نکات مهم در چیدمان دکوراسیون فضاهای کوچک

یکی از مسائل عظیم ما در خانه های کوچک سعی در پیاده کردن همه ایده های طراحی در یک فضای تنگ است. درست است که هر کسی ممکن است ایده های زیادی برای دکوراسیون خانه خود داشته باشد اما در این بین نباید از مساله محدود بودن فضا غافل شد. اگر فضای کوچکی دارید نباید از تنوع رنگ و نقش های زیاد در زمینه پارچه مبل، پرده و حتی کوسن ها بهره ببرید بهترین کار این است که ابتدا رنگ های دلخواه تان را مثلا در خصوص مبلمان راحتی انتخاب کنید و سپس باقی لوازم در دو رنگ شبیه به هم و بدون هیچگونه نقش و طرح بچینید. (آشنایی با دکوراسیون داخلی خانه کوچک پنجاه متری )

یکی از مهم ترین فضاها که در اتاق های کوچک اهمیت بسیار زیادی دارد اما همواره به بدترین شکل مورد استفاده قرار میگیرد دیوارها هستند. بیشتر ما معمولا از دیوارها برای آویزان کردن تابلوها یا در نهایت اضافه کردن دو یا سه عدد طاقچه بسنده می کنیم اما دیوارها این قابلیت را دارند که از آنها میزهای تاشو نیز آویزان کرد. دیوارها بهترین مکان برای میزها و کتابخانه های تاشوی جادار هستند.

مشکل دیگر در خانه های ما ایرانی وجود الزامی یک دست مبلمان کامل در اتاق نشیمن و پذیرایی است. در خانه های بیشتر ما حتما یک دست مبل کامل شش نفره پیدا می گردد در حالی که مساحت خانه از 80 یا 70 متر هم کمتر است. خیلی از ما فکر می کنیم باید مبل ها را به صورت یک دست و کامل تهیه کنیم غافل از اینکه هر مبلی برای نمای بهتر احتیاج به فضا و مکان مناسبی دارد. باید ببینید تا باور کنید که یک مبل راحتی به تنهایی می تواند خانه را بسیار زیباتر کند.

مبلمان چرم مدرن و لوکس در دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی

معماری آپارتمان کوچک به روشی بسیار هنرمندانه و هوشمندانه

معرفی آپارتمان دوبلکس کوچک با طراحی ساده و بسیار شیک

نکات مهم در چیدمان

منبع: اتاق

به "آشنایی با نکات مهم در چیدمان دکوراسیون فضاهای کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با نکات مهم در چیدمان دکوراسیون فضاهای کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید