هشدار حریرچی درباره تبعات ادعا های کشف و فراوری داروی کرونا

به گزارش وبلاگ انجمن ها، معاون کل وزارت بهداشت در رابطه با تمدید محدودیت های کرونایی در مناطق و شهر های دارای شیوع بالا، گفت: تا زمان کنترل کامل بیماری درخواست ادامه محدودیت ها را داریم و بسته به آمار هایی که طی چند روز آینده خواهیم داشت، درخواست تمدید و تشدید بعضی از محدودیت ها را خواهیم داشت.

هشدار حریرچی درباره تبعات ادعا های کشف و فراوری داروی کرونا

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در حاشیه مراسم بزرگداشت و بدرقه شهید مدافع سلامت دکتر محمد زارع جوشقانی رییس بیمارستان لبافی نژاد که در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید، در جمع وبلاگ انجمن ها در رابطه با درصد ابتلا و مرگ و میر در بین کادر درمان کشور، اظهار کرد: در همه کشور های دارای شیوع بالای کرونا، درصد ابتلا و فوتی کادر درمان، پزشکان و پرستان میزان قابل توجهی بوده است، میزان ابتلا و فوتی در بین جامعه پزشکی ما نیز که فداکارانه و ایثارگرانه ارایه خدمت می نمایند، همین گونه است، ولی در مقایسه با سایر کشور ها عدد و رقم تعیین ندارم.

وی با اشاره به درخواست شورای شهر مبنی بر تعطیلی دو هفته ای تهران برای کنترل شیوع بیماری، اظهار کرد: این درخواست باید ابتدا در ستاد ملی کرونا مطرح گردد تا در این رابطه تصمیم گیری گردد، ولی هنوز مطرح نشده است.

معاون وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به نقدها در مورد پروتکل های درمانی کرونا در کشور، اذعان داشت: همین جا خیلی واضح و شفاف اعلام می کنم که با توجه به اطلاعات علمی موجود در جهان، هنوز هیچ داروی خاص و موثری برای این بیماری وجود ندارد.

وی ادامه داد: به همین دلیل مطالعه اخیر سازمان بهداشت جهانی نیز نشان داد که داروی رمدسیویر و چند داروی دیگر که خیلی بر روی آن ها حساب می شد، چه در مرگ و میر و چه در طول مدت بیماری بی تأثیرند و به اعتقاد من افکار عمومی و رسانه ها به جای اینکه دنبال دارو بگردند، اجازه بدهند تا دانشمندان دارو را کشف نمایند.

به گفته معاون کل وزارت بهداشت، همگی ما باید قسمت اعظم نیروی خود را بر روی اصلاح رفتار های اجتماعی مردم و اجرای فاصله گذاری های اجتماعی قرار دهیم.

حریرچی با بیان اینکه اعلام و انتشار خبر کشف و فراوری دارو و اکسن کرونا خدمت نیست، اظهار کرد: با انتشار هر خبری درباره دارو واکسن کرونا که اکثرا هم بی اساس و کم اساس هستند، سطح و میزان رعایت فاصله گذاری های اجتماعی در سطح جامعه کمتر می گردد.

معاون وزارت بهداشت در پایان با بیان اینکه در کوتاه مدت و فاصله چند ماهه بعید است دارو و واکسن موثری برای دسترسی عموم جامعه بشری در دسترس باشد، عنوان نمود: درصد مرگ و میر کرونا با میزان ابتلای مردم ارتباط مستقیم دارد.

منبع: فرارو

به "هشدار حریرچی درباره تبعات ادعا های کشف و فراوری داروی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار حریرچی درباره تبعات ادعا های کشف و فراوری داروی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید