قتل یک سیاه پوست دیگر در آمریکا توسط پلیس، عکس

به گزارش وبلاگ انجمن ها، دادستان کل ایالت نیو جرسی، در بحبوحه اوج دریافت احساسات و تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا فیلمی از قتل یک فرد سیاه پوست دیگر به دست پلیس منتشر کرده است.

قتل یک سیاه پوست دیگر در آمریکا توسط پلیس، عکس

به نوشته ان بی سی نیوز، این فیلم که دوربین داشبورد خودروی پلیس آن را ضبط کرده نشان می دهد خودروی یک شهروند سیاه پوست 28 ساله به نام مائوریس گوردون توسط یکی از مأموران پلیس ایالتی به نام رندال وتزل متوقف شده است.

این اتفاق در روز 23 ماه می (3 خرداد) رخ داده اما فیلم آن به تازگی و در بحبوحه شدت دریافت احساسات ضدنژادپرستی به دلیل قتل جورج فلوید، مرد سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس منتشر شده است.

در این ویدئو که روز دوشنبه منتشر شده وتزل از گوردون می خواهد خودروی خود را به شانه جاده منتقل کند اما گوردون می گوید خودرو خاموش شده و نمی تواند آن را جابه جا کند. گوردون در پاسخ به این سوال که به کجا می رود پاسخ می دهد قرار است به یک مرکز خرید و فروش خودرو برود.

سپس وتزل او را روی صندلی خودروی پلیس می نشاند و دقایقی بعد بازگشته و از او می خواهد ماسک به صورت بزند اما گوردون دوبار تلاش می کند خود را به صندلی راننده خودرو پلیس برساند.

وتزل در جلسه استماع دادگاه گفته است ابتدا تلاش کرده با اسپری فلفل گوردون را متوقف کند اما او مقاومت کرده و با بین آن ها درگیری فیزیکی رخ داده است.

در نهایت وتزل 6 گلوله به گوردون شلیک کرده و سپس به او دستبند می زند. دقایقی بعد یک مأمور پلیس ایالتی دیگر با ورود صحنه تلاش می کند گوردون را از مرگ نجات دهد اما متوجه می شود وی فاقد نبض حیاتی است.

به گفته دفتر دادستان کل نیوجرسی پزشکی قانونی هنوز کالبدشکافی گوردون را به اتمام نرسانده است.گزارش اولیه تحقیقات نشان می دهد این شهروند سیاه پوست هنگام دستگیری غیرمسلح بوده است. در این گزارش این ادعا مطرح شده که گوردون قصد داشته سلاح کمری وتزل را گرفته و با خودرو پلیس متواری شود.

روز سه شنبه سخنگوی پلیس نیوجرسی به ان بی سی نیوز گفت طیق پروتکل های ایالتی، وتزل در حال حاضر به قید وثیقه آزاد شده است.

به گفته این شبکه تلویزیونی، گوردون پیش از توقف در بزرگراه توسط وتزل، چند بار به خاطر تمام شدن بنزین خودرو در جاده متوقف شده بود و با کمک مأموران پلیس توانسته بود بنزین تهیه کند.

او دقایقی پیش از متوقف شدن توسط وتزل از سوی یک مأمور پلیس، مجوز رانندگی با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت را دریافت کرده بود

انتشار ویدئوی این حادثه در حالی صورت می گیرد که شهرهای مختلف آمریکا طی دو هفته اخیر در اعتراض به قتل یک شهروند سیاه پوست آمریکایی به نام جورج فلوید توسط نیروی پلیس، به صحنه اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی تبدیل شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "قتل یک سیاه پوست دیگر در آمریکا توسط پلیس، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل یک سیاه پوست دیگر در آمریکا توسط پلیس، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید