فارس من، بستر اصلی آموزش مجازی دانشگاه ها سامانه LMS است

به گزارش وبلاگ انجمن ها، برخی کاربران فارس من با ثبت سوژه در این سامانه پرسیده اند چرا مدارس و دانشگاه ها از پیام رسان های خارجی استفاده می کنند؟. خبرنگار این مطالبه کاربران را پیگیری کرده است.

فارس من، بستر اصلی آموزش مجازی دانشگاه ها سامانه LMS است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ انجمن ها، برخی کاربران فارس من با ثبت سوژه در این سامانه خواسته اند که چرا مدارس و دانشگاه ها از پیام رسان های خارجی استفاده می کنند؟

این کاربران نوشته اند: علیرغم ممنوعیت فعالیت های مدارس و دانشگاه ها در شبکه های اجتماعی خارجی، متأسفانه هم اکنون فعالیت های دانشگاه ها و مدارس در پیام رسان واتس آپ ادامه دارد.

خبرنگار بخش مربوط به دانشگاه ها در این مطالبه کاربران را از مسوولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیگیری کرده است.

پیگیری خبرنگار از مطالبه کاربران فارس من

علیرضا عبداللهی نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این مطالبه، در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ انجمن ها، اظهارداشت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ارتباط با مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی حضور دارد و به این موضوع توجه داشته است.

وی گفت: همان طور که پیش از این هم اعلام شده، سیستم اصلی و مبنایی دانشگاه ها و وزارت علوم برای آموزش الکترونیکی، سیستم الکترونیکی دانشگاه ها و سامانه LMS است و این سامانه امکانات متعددی متناسب با نیازهای آموزش مجازی دارد که دانشجویان و اساتید از آن استفاده می کنند.

بستر اصلی آموزش مجازی دانشگاه ها و وزارت علوم سامانه LMS است

عبداللهی نژاد ادامه داد: اما در این بین ممکن است برخی اساتید و دانشجویان، بسته به شرایط خود، دانشجویانشان یا نیازهای آن درس از روش های دیگر هم استفاده کنند که یکی از این روش ها پیام رسان خارجی باشد. همچنان که ممکن است بسته به نظر خود یا دانشجویانشان از شبکه های داخلی هم استفاده کنند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: بنابراین سامانه و بستر اصلی آموزش مجازی دانشگاه ها و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همان سامانه LMS است که در دسترس همه دانشگاه ها، اساتید و دانشجویان قرار گرفته است و توصیه ها و آموزش های لازم درباره چگونگی استفاده بهینه از این سامانه هم به همه کاربران داده شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارس من، بستر اصلی آموزش مجازی دانشگاه ها سامانه LMS است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، بستر اصلی آموزش مجازی دانشگاه ها سامانه LMS است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید