صنعت چرم نو می گردد!

به گزارش وبلاگ انجمن ها، مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از اجرای طرح بازسازی و نوسازی ماشین آلات مورد استفاده در صنایع چرم سبک اطلاع داد.

صنعت چرم نو می گردد!

افسانه محرابی در گفت وگو با وبلاگ انجمن ها، با اشاره به اهمیت چرم سبک در فراوری کفش و چرم مصنوعی، اظهار کرد: ایران در زمینه فراوری چرم سبک پتانسیل خوبی دارد.

وی از اجرای طرح بازسازی و نوسازی ماشین آلات مورد استفاده در صنایع چرم سبک اطلاع داد و گفت که منابع این طرح از محل عوارض حاصل از صادرات تامین می گردد.

به گفته این مقام مسئول، اجرای طرح مذکور می تواند باعث ارتقاء صنعت چرم و افزایش میزان ارزش افزوده محصولات چرمی که عموما ارزش افزوده پایینی دارند، بگردد.

محرابی با بیان اینکه در بودجه سال 1397 در سازمان مدیریت و برنامه ریزی ردیف متفرقه ای برای نوسازی و بازسازی ماشین آلات صنعت چرم دیده شده و سال جاری اجرایی شده است، توضیح داد: مبلغ تخصیص داده شده به این طرح اندک بوده، اما می توان گفت که برای آغاز مناسب است.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت همچنین ابراز امیدواری کرد که در آینده مبالغ بیشتری برای نوسازی ماشین آلات صنعت چرم تخصیص یابد و گفت: واحدهای فراوریی نیز از این طرح استقبال کردند و در حال حاضر یک سری از ماشین آلات صنعتی در این بخش در حال نوسازی است.

وی با اشاره به تاثیر اجرای این طرح در بهبود صادرات با ارزش افزوده بیشتر و ارتقای قیمت ها، اظهار کرد: همچنین نوسازی ماشین آلات این صنعت در تکمیل زنجیره چرم موثر است؛ به طوری که می توانیم چرم را به صورت کامل فراوری کنیم و صادرات آن را ارتقا دهیم. از طرف دیگر فراوری مصنوعات چرمی به چرم سبک احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صنعت چرم نو می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت چرم نو می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید