خرس ها و دیگر گوشت خواران دوباره به بازار کتاب رفتند

به گزارش وبلاگ انجمن ها ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، کتاب خرس ها و دیگر گوشت خواران به معرفی خرس ها و دیگر گوشت خواران خشک زی ایران اختصاص دارد. در بخش نخست این اثر، خرس قهوه ای که بزرگ ترین پستاندار گوشت خوار ایران به شمار می رود، معرفی شده است. در بخش های بعدی، با دیگر گوشت خواران مانند خرس سیاه آسیایی، راکون و اعضای خانواده راسوها و خدنگ ها که در ایران زندگی می کنند، آشنا می شویم.

خرس ها و دیگر گوشت خواران دوباره به بازار کتاب رفتند

علی گلشن در مقدمه این کتاب آورده است: هدف از تهیه مجموعه کتاب های پستانداران ایران آشنایی با گونه های ارزشمند پستانداران ایران، ایجاد علاقه به جانواران و میراث طبیعی و از میان بردن ترس و باورهای نادرست مردم درباره برخی گونه های جانوری است. در این سفر، گاه پای صحبت زنان و مردانی می نشینیم که صدها قصه و افسانه از جانوران و زندگی اسرارآمیز آن ها در سینه دارند و گاه در موزه ها به دیدار نقوش جانوران بر آثار تاریخی و هنری سرزمین مان می رویم که روزگاری، دستانی هنرمند آن ها را به زیبایی خلق کرده اند. ره آورد این سفر، مهر، عشق به طبیعت و دانایی است.

این کتاب که نخستین بار در آبان 98 به دست علاقه مندان رسید از حضور گروه عکاسان بهره برده است. کاوه آتنی، علیرضا احمد پور، علیرضا احمدی، فرشاد اسکندری، علیرضا اشتیاقی، پیمان پروتا، حامد تیزرویان، فریبرز حیدری، یاشار صدف زاده، بهزاد فراهان چی، هادی فهیمی، اصغر محمدی نصرآبادی، آرش مودی، بهزاد نبی قدیم، علی گلشن و انجمن طرح سرزمین تصاویر این کتاب را در نقاط مختلف ایران ثبت و ضبط کرده اند.

بر اساس این خبر، کتاب گربه سانان و سگ سانان و کفتارها دو عنوان دیگر از مجموعه پستانداران ایران است که پیش تر منتشر شده است.

این دو کتاب به ترتیب در سال 1390 برنده بیست ونهمین جایزه کتاب سال و در سال 1394 برنده سی وسومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شده اند.

یادآوری می شود کتاب خرس ها و دیگر گوشت خواران در220 صفحه به قیمت 75هزارتومان قابل خریداری از فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی، شهر کتاب ها و فروشگاه های کانون پرور ش فکری بچه ها و نوجوانان (آفرینش) در سراسر کشور است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "خرس ها و دیگر گوشت خواران دوباره به بازار کتاب رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرس ها و دیگر گوشت خواران دوباره به بازار کتاب رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید